Dbanie o urodę

Lipofilling – opis, przebieg i przeciwwskazania

Skieruj się na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/, aby znaleźć informacje o przeszczepie tkanki tłuszczowej w Kielcach.

Medycyna estetyczna przeżywa w ostatnich latach okres rozkwit. Osoby, które postanawiają o poddaniu się zabiegom estetycznym, mają opcję wyboru spośród kilku procedur redukcji zmarszczek i modelowania części ciała. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważany jest za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykonywany nie tylko w celach typowo estetycznych, ale pozwala on dodatkowo na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek między innymi u osób po masektomii.

Czym charakteryzuje się lipotransfer?

Atutem lipotransferu, zwanego także lipofillingiem, jest to, że w czasie zabiegu używa się tkanki tłuszczowej pobranej wprost od pacjenta, a następnie przenosi się ją w inną część ciała, której chcemy dodać objętość. To w dużym stopniu minimalizuje (ale, rzecz jasna, zupełnie nie eliminuje) ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Za pomocą autologicznego transferu tkanki tłuszczowej można wykonać masę zabiegów estetycznych, zaczynając od niewielkich zabiegów redukcji zmarszczek w okolicach dłoni i twarzy, po większe zabiegi, jak ujędrnienie oraz modelowanie piersi lub pośladków. Uniwersalność lipotransferu przejawia się także tym, że stosuje się go w celu eliminowania blizn oraz rekonstrukcji braków tkanek, jak również w ginekologii estetycznej, między innymi do kształtowania okolic intymnych. Innym znaczącym atutem lipofillingu jest bezspornie trwałość zdobytych z jego pomocą rezultatów.

Lipotransfer – skąd przeważnie pobiera się tkankę tłuszczową?

Nie każda osoba, która przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z zamiarem poddania się lipofillingowi, otrzyma zgodę na ten zabieg. Lekarz specjalista na podstawie bieżących wyników badań rozpatruje drobiazgowo sytuację zdrowotną ze swoich pacjentów. Lipotransferu nie wykonuje się między innymi u ciężarnych kobiet, u osób walczących z rakiem i u cierpiących na zakrzepicę, cukrzycę, choroby układu krążenia bądź schorzenia wątroby. Jak wygląda sam zabieg lipotransferu? W pierwszej fazie w znieczuleniu punktowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder ewentualnie brzucha. Z pozyskanego materiału odseparowuje się frakcję tkanki zawierającą spore ilości komórek macierzystych, a w kolejnym kroku wstrzykuje się ją w te rejony ciała, którym chcemy zwiększyć objętość. Najczęściej są to okolice dekoltu i skronie.

Kontakt z nami:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Similar Posts