Finanse i rachunkowość

Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Nie udało Ci się znaleźć kantoru online? Zajrzyj na topfx.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższym banku – te pierwsze wciąż spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać walutę bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Kolejnym i nadzwyczaj istotnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują też kilka dodatkowych usług stosowanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie wolność w dyspozycji pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz dużą autonomię w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej i osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Similar Posts