Finanse i rachunkowość

Inwestycja w metale szlachetne – złoto bulionowe w monetach

Złote monety bulionowe kupisz na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby, które zdecydowały się inwestować w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: zbierać biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów działających na rynku metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w sektory gospodarki związane z tym kruszcem. Inną taktyką jest kupno złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest zarówno w formie sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane celem inwestowania w nie kapitału

Monety ze złota kojarzą się głównie z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich kruszców, różnią się od nich w kilku aspektach. Po pierwsze monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich kapitału, z tego zatem powodu ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony, a poniekąd wyznaczany przez popyt na rynku. Monety bulionowe nie są emitowane w kolekcjach tematycznych lub w związku z znaczącymi wydarzeniami, stąd ich wygląd niezmiernie sporadycznie ulega zmianie. Z reguły złote monety bulionowe wybijane przez daną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rocznikiem emisji. Trzeba wspomnieć, iż wiele monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich faktyczną wartość określa waga oraz czystość użytego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, iż są popularne w każdym zakątku świata, więc ich odsprzedaż jest łatwiejsza aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Domieszka miedzi podnosi twardość złote monety bulionowe

Najczęściej wybierane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji trojańskiej, lecz emitenci biją też monety o wadze 1/50 czy 1/4 uncji złota. Warto wiedzieć, że monety bulionowe wybijane są najczęściej z 24 karatowego złota, a więc .9999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki bite są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie dodatek miedzi, ma to głównie na celu podniesienie twardości monety, a przez to redukcję ryzyka jej uszkodzenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego złota zużytego do ich wybicia.

W ofercie lokalnych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, m.in. wymienione wyżej Krugerrandy, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy australijskiego Kangura.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Similar Posts