Finanse i rachunkowość

Inwestycja w srebro bulionowe – czy warto je kupować?

Sprawdź, gdzie kupić srebrne monety bulionowe, wejdź na goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety bulionowe, zwane także lokacyjnymi, to kolejna opcja dla osób chcących inwestować swój kapitał w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem także w tym obszarze inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej państw emituje monety bulionowe ze srebra, które w mgnieniu oka zyskały sobie zagorzałych zwolenników, szczególnie pośród inwestorów z mniej majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro to stabilna opcja dla inwestorów

Można powiedzieć, iż srebro bulionowe to praktycznie nowość na rynku inwestycyjnym. Monety emitowane są w mennicach kilku krajów, na dodatek dopiero od lat 80-tych XX w. (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Kanadzie oraz w Chinach). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak duża jak analogicznych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednakże świetną propozycją dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w złoto czy też platynę lub które boją się inwestować w dużo droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uznaje się za lepszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w dniu emisji zawsze wyraźnie przewyższa koszt kruszcu, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego głównie pełny koszt wybicia numizmatu (między innymi opracowanie przez artystę oryginalnego wzoru i przygotowanie stosownych sztanc). Istotne jest dodatkowo to, że numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej ilości, co z marszu zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, iż z czasem ich wartość będzie zawsze rosnąć! Powinno się mieć świadomość, że tak jak każdy eksponat kolekcjonerski, monety te są warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Tymczasem srebrne monety bulionowe nie posiadają aspektu kolekcjonerskiego (ich wygląd modyfikowany jest niezwykle rzadko, a przy tym nie mają określonego rocznego nakładu), dlatego ich wartość ściśle związana jest z ceną rynkową srebra.

Które srebrne monety bulionowe są rozpoznawalne na każdym krańcu globu?

Srebro jest najtańszym kruszcem inwestycyjnym, toteż monety lokacyjne z tego metalu z rzadka wybijane są w wadze mniejszej niż 1 oz (uncja trojańska), a więc w systemie metrycznym 31,1 g. I mimo, że próba srebra .999 oraz nominał 1 oz to generalnie standard dla tych monet, u dystrybutorów dostaniemy też monety ważące 2 oz, 5 oz, a nawet 1 kg. W sklepach mających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy rozpoznawalne na całym świecie australijskie Kangury, południowoafrykańskie Krugerrandy czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niestandardowym nominale 1,5 €.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Similar Posts