Finanse i rachunkowość

Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż można uzyskać w ten sposób nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on również stać się sposobem pokrycia większych zakupów, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy złotych, ale klienci o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – mają szansę uzyskać aż pół miliona PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę uzyskać go także klienci z niskimi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno sprzętu RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy pamiętać, że nietrudno wtedy o pomyłki, a ich efektem okazują się zwykle ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy starannie przemyśleć, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem z pewnością będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.

Similar Posts