Finanse i rachunkowość

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Więcej informacji o mass collect znajdziesz w tym miejscu.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Funkcja usługi mass collect jest generalnie niesłychanie prosta. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, a także wszystkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew za pośrednictwem poczty bądź tradycyjny przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek często przytrafiających w trakcie tego procesu.

Bieżące śledzenie spływu opłat – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, także takiej, która miesięcznie obsługuje poniżej setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Similar Posts