Hobby i rozrywka Podróże

Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

wycieczka w alpy astriackie

Entuzjaści gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, koniec końców zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne góry Europy. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim w Europie, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Täschhorn – 4491 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami pod okiem instruktora

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest dużo ciekawych propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których obchodzi głównie wymiar szkoleniowy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największym atutem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w niewielkich, zwykle 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, niosącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts