Instalacje przemysłowe

Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

Zamów wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV jest teraz codziennością. Na telewizję spoglądamy przy porannej herbacie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może wyszukać coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału bywa tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Umieszcza się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – potęguje on sygnał tylko wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts