Instalacje przemysłowe

Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Jeśli chcesz zamówić kabel koncentryczny, koniecznie sprawdź telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W dużej liczbie mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć porywający film lub profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, konieczne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sklepach znaleźć można dzisiaj bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco odmiennymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego ważne właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym produktem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco zmniejszać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych firm doskonale sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja materiałów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony wykorzystywane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Similar Posts