Internetowe witryny Podróże Porady i tutoriale

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

atrakcje w małopolsce, miasta w małopolsce

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że ciężko odnaleźć się w ogromie informacji o godnych zwiedzenia zabytkach oraz planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu znajdziesz?

By przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o pokazach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska młodzieżowe, hotele i pensjonaty, a także zabytki i muzea zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, urok lokalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Katalog konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i słowackim. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców może być również podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Similar Posts