Kosztowności

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Potrzebujesz topazów? Kliknij tutaj.

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania wyrobów szlifierskich. Poza tym jest także jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć rozmaite kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niepowtarzalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy na rynku

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym metalem. Należy przy okazji dodać, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są również wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają też innego typu produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu 1000 złotych, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy czasem sześciokrotnie niższą sumę.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Ze względu na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać modele szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom dobrze więc wybrać się do kilku salonów – a to pochłania mnóstwo czasu. Aby takich problemów uniknąć, powinniśmy zdecydować się na kupno online. Jest to wyjście dużo prostsze, a poza tym wchodząc do internetu możemy także wyszukać pierścionki i naszyjniki w promocyjnych cenach.

Similar Posts