Kosztowności Robienie zakupów

Czym są lampworki?

Potrzebujesz lampworków? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były produkowane na własną rękę – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie perły lampowe. Dziś także można wykonać je samodzielnie, lecz lepszym pomysłem będzie z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, zaś to umożliwia danie mu dowolnych form. Strużki stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę dokładnie w środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie znaczy to oczywiście, że będą dobrze prezentowały się wyłącznie przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Similar Posts