Kosztowności

Kolczyki srebrne

Potrzebujesz kolczyków? Sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Kolczyki to najbardziej popularny, a także najczęściej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swoją popularność zawdzięczają zapewne dużemu zróżnicowaniu wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są prawdopodobnie kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii kolor białego złota i przy okazji chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o matowej powierzchni i oksydowane srebro w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są 2 rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Similar Posts