Kosztowności

Najważniejsze informacje o kolczykach

Kup kolczyki srebrne na ERROR.

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, to jak się prezentują czy surowiec, z którego są wykonane,, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy zwięzłą listę najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Aktualnie dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale bezproblemowy w zapinaniu, ze względu na odchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień używa się ich przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nosi się szalików, czapeczek oraz ubrań z wysokim kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Similar Posts