Kosztowności Robienie zakupów

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Zamów biżuterię z cyrkoniami na www.cyrkonie.com.pl.

W jubilerstwie powszechnie wykorzystywane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a równocześnie w znaczący sposób zwiększają wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców może pochwalić się najlepszymi klejnotami w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane materiały jubilerskie, nie występujące naturalnie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać wszystkie barwy, czy też nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład przez internet.

Similar Posts