Kosztowności

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Zobacz, gdzie kupić mistyczny topaz.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Choć na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich strojów – doskonale wygląda także w pracy. Ważna jest również różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej możemy dobrać ozdoby do danego stroju.

Similar Posts