Kosztowności Robienie zakupów

Wisiorki srebrne

Tutaj znajdziesz zawieszki.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy wykorzystywać pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory lub się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.

Similar Posts