Kształcenie

Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą kursu Adobe Photoshop? Nie zwlekaj! Skieruj się na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się poznać najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają twórcy

Istnieje wiele programów używanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż służył przede wszystkim jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym oprogramowanie artystów i game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelą, farbami akrylowymi bądź gwaszem. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże żeby rozwinąć w pełni swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz istotne triki używania pędzli, wypada wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Similar Posts