Kształcenie Żywność

Kurs gotowania – przyrządzaj potrawy jak profesjonalista

kurs gotowania kraków

Własnoręczne przygotowanie potraw w domowym zaciszu ma mnóstwo plusów. Głównym z nich jest zwłaszcza obniżenie wydatków – spożywanie potraw w domu jest w większości wypadków znacznie tańsze niż częste korzystanie z usług restauracji. Duma będąca następstwem ugotowania dania własnymi rękami jest równie ważna – zwłaszcza, gdy częstujemy nim gości czy domowników. Nie można nie napomknąć także o tym, że pichcąc osobiście mamy dokładną wiedzę, co położymy na nasze talerze, co okazuje się szczególnie istotne w przypadku osób eliminujących ze swojego menu pewne składniki (na przykład węglowodany, mięso czy laktozę) lub pozostających na diecie. Jednakże wymaga to stosownych umiejętności – a te nie każdy ma. Na szczęście można opanować je w czasie kursu gotowania.

Kurs gotowania – dla kogo jest przeznaczony?

Oferty firm prowadzących warsztaty z gotowania obejmują najróżniejsze kursy – zarówno te skierowane do osób rozpoczynających przygodę zawodową w gastronomii, jak i tych, które nie posiadają doświadczenia w przyrządzaniu potraw. Możliwości jest wiele – od kursów dla dzieci, przez te organizowane dla kulinarnych amatorów, aż po tematyczne szkolenia (np. kuchnia włoska, cukiernictwo). Aby kurs gotowania dał spodziewane efekty, nadzwyczaj ważne jest to, by był prowadzony przez eksperta. Toteż przed opłaceniem kursu powinno się sprawdzić, kim jest osoba prowadząca zajęcia – w jakich restauracjach pracowała, które szkoły ukończyła, a także czy zdobyła jakieś kulinarne wyróżnienia.

Kurs gotowania – czego uczy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zdobędziemy. Na szkoleniach adresowanych do dzieci podejmowane są podstawowe zagadnienia, natomiast rolą kursu nie jest przekazanie konkretnych umiejętności, a ożywienie w nich kulinarnej fantazji i pasji. Kursy dla dojrzałych entuzjastów gotowania to natomiast okazja do opanowania kluczowych kulinarnych umiejętności, jak m.in. sztuka kompozycji potraw, techniki krojenia bądź różnorodne metody obróbki termicznej mięsa.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Similar Posts