Kształcenie

Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

Co powinieneś wiedzieć o szkole rysunku?

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, jednak także ci, którzy nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą wynieść z niego znaczne korzyści. Dowiedziono bowiem, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie ma zbawienny wpływ na nasze emocje oraz psychikę. Pomaga się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest także ważnym elementem edukacji. Liczne korzyści płynące z rysowania sprawiają, iż spory odsetek ludzi postanawia podnieść swoje plastyczne umiejętności. Taką opcję dają nam lekcje rysunku prowadzone przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono uczniów, do których kierowana jest oferta lekcji rysunku, jest bardzo szerokie. Niektóre zajęcia opracowane są z myślą o najmłodszych, dla których są okazją do kształtowania umiejętności manualnych, wyobraźni i wrażliwości. Dużo osób zaczynających lekcje rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to w szczególności takich miast jak Katowice, Poznań, Kraków czy Wrocław. Nie brak też kursów adresowanych do początkujących – osób, które po prostu kochają rysować i chciałyby robić to lepiej, w pełni wykorzystując swoje zdolności.

Czego nauczy nas szkoła rysunku?

Szkoła rysunku oferuje kursy przystosowane do potrzeb osób o przeróżnych artystycznych zainteresowaniach. Mnóstwo czasu przeznacza się na rysunek – to bez wątpienia najpopularniejszy typ plastycznej działalności. Niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, które można wybrać. Dobre szkoły prowadzą także naukę malarstwa cyfrowego (ang. digital painting) oraz rysunku architektonicznego.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Similar Posts