Podróże

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie czekaj! Skieruj się tu.

Gros osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej jedynie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, lecz ogromnie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w góralskim domku i sporadycznym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na doznawanie ich uroków w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz niezwykle satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart i butów.

Skitury – nie tylko na starym kontynencie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są z pewnością Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się właściwa do posiadanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts