Porady i tutoriale

5 pomysłów na imprezę firmową

Imprezy integracyjne służą zacieśnianiu więzi wśród pracowników, co przekłada się na wzrost motywacji, poczucia przynależności do firmy i satysfakcji z pracy. Przedstawiamy najlepsze pomysły na imprezę firmową – pięć propozycji, które zapewnią całemu zespołowi świetną zabawę!

Pomysły na imprezę firmową – bal maskowy

Oryginalne maski weneckie, wytworne suknie, eleganckie smokingi, wykwintne menu – bal maskowy to okazja do zapomnienia o szarej rzeczywistości i przeniesienia się do bajkowego, nierealnego świata. Są one popularne zwłaszcza w karnawale, kiedy wiele przedsiębiorstw organizuje imprezy firmowe. Pomysły bywają bardzo różne – dużym zainteresowaniem cieszą się bale w klimacie lat 20. XX wieku, np. inspirowane powieścią „Wielki Gatsby”. Panie mogą zdecydować się luźną, bogato zdobioną sukienkę do kolan, otulić się szalem boa, a we włosy wpleść piórka. Panowie świetnie zaprezentują się w gangsterskim kapeluszu lub wysokim cylindrze oraz z białym szalem dobranym do marynarki.

Piknik w plenerze – pomysł na imprezę firmową

Rodzinny piknik dla pracowników i ich bliskich to wspaniały sposób na spędzenie czasu w większym gronie, zacieśnienie więzi i poznanie kolegów z biura z innej, bardziej rodzinnej strony. Takie spotkania mogą być połączone np. ze świętowaniem rocznicy założenia firmy, wyborem najlepszego pracownika czy z inną okazją. Piknik to nieformalne, „luźne” spotkanie, dlatego znakomicie integruje. Imprezę najlepiej zorganizować w otoczeniu zieleni – np. w parku czy ogrodzie. Jednocześnie warto przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne i zabezpieczyć przed ewentualnym deszczem. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać ze specjalnego namiotu, który zmieści wszystkich uczestników pikniku.

Pomysł na imprezę integracyjną – impreza tematyczna

Szalone lata 70. i Gorączka sobotniej nocy? A może integracja w klimacie Gwiezdnych wojen lub serialu The Office? Imprezy tematyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem – gwarantują świetną zabawę, dużo śmiechu i dają pracownikom możliwość wykazania się kreatywnością przy wybieraniu strojów. Planując takie wydarzenie, warto wziąć pod uwagę zainteresowania załogi, branżę, w której działa firma lub wybrać jakiś aktualny i popularny temat, np. rozdanie Oscarów. Wisienką na torcie niech będzie dostosowane do tematu imprezy menu.

Udane bankiety, konferencje i imprezy integracyjne

Pomożemy ci zorganizować jedyny w swoim rodzaju event firmowy – w pałacowych wnętrzach lub w plenerze.

Dowiedz się więcej

Warsztaty kulinarne

Wspólne gotowanie pod okiem kulinarnego mistrza to kolejny pomysł na świetną zabawę w firmowym gronie. Pracownicy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami, a także zdobyć nowe, cenne doświadczenie, które wykorzystają w życiu prywatnym. Przygotowywanie potraw w gronie współpracowników przynosi wiele satysfakcji, jest okazją do rywalizowania w pozytywnej atmosferze, a także świetnie spaja zespół. Kuchnia indyjska, hiszpańska, a może fusion? Popularne są również warsztaty ze zdrowego gotowania, z wykorzystaniem produktów pochodzących z ekologicznych upraw. Na imprezę można zaprosić kulinarną gwiazdę, np. szefa kuchni znanego z występów w telewizji.

Firmowy grill

Organizacja imprez firmowych w plenerze to popularna opcja, a nic nie integruje bardziej niż wspólny grill. To kolejny pomysł na nieformalne spotkanie pracowników, podczas którego można zrelaksować się, odpocząć na leżaku i porozmawiać na mniej oficjalne tematy. Poza tym widok prezesa firmy serwującego karkówkę i szaszłyki jest nieoceniony. Na grilla można zaprosić również rodziny pracowników.

Jak zorganizować udane imprezy integracyjne? Pomysły mogą obejmować atrakcje zarówno w lokalu, jak i na zewnątrz – w plenerze. Planując wydarzenie, pamiętajmy o tym, żeby spotkanie w firmowym gronie było okazją do dobrej zabawy – firmowe sprawy odkładamy na bok!

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/5-pomyslow-na-impreze-firmowa/

Similar Posts