Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Czy bagażnik bazowy można kupić do każdego modelu auta?

Jeśli szukasz bagażnika na relingi, koniecznie odwiedź tę stronę.

Podróż autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Kontakt z nami:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts