Robienie zakupów Sektor budowlany

Czym pokryć dach? O nowoczesnych blachodachówkach

Jeśli szukasz blachodachówki, koniecznie sprawdź www.regamet.pl.

Blachy na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachodachówki – cechy oraz atuty

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi walorami, blachę dachową powinno się nabywać w przetestowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Similar Posts