Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Gadżety dla kierowców jednośladów – kamerki motocyklowe

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz kamerę na motor.

Motocykliści, którzy wyjeżdżają w długie trasy, częstokroć nie umieją opisać kolegom nie korzystającym motoru, jakimi oszałamiającymi krajobrazami można zachwycać się podczas jazdy. W takim przypadku obraz nagrany kamerą będzie wart więcej niż słowa. Ale kamera motocyklowa to również przydatne akcesorium, którego nabycie winien rozważyć każdy kierowca motocykla.

Kamerki motocyklowe – zapis zdarzeń na drodze

Tak samo jak właściciele aut, kierowcy jednośladów też dostrzegają plusy rejestracji przebiegu podróży motocyklem. W przypadku dojścia do dowolnego zdarzenia na drodze – upadku, zniszczenia pojazdu z powodu złej infrastruktury drogowej lub stłuczki, film zapisany przez kamerkę motocyklową może być dowodem rzeczowym nadzwyczaj przydatnym dla ubezpieczyciela bądź funkcjonariuszy drogówki. Nieprzewidywalne zdarzenia w trakcie jazdy trwają ledwie kilka sekund, w których górę biorą strach oraz ekstremalne emocje, co sprawia, że w wielu przypadkach osoby w nich uczestniczące nie potrafią odtworzyć najważniejszych faktów. Skutkuje to następnie problemami z bezdyskusyjnym określeniem, kto tak naprawdę jest poszkodowanym, a kto sprawcą wykroczenia. Kamerka motocyklowa jest tymczasem uważnym obserwatorem, a zarejestrowane przez nią nagranie częstokroć już rozstrzygał sporne sprawy przed sądem.

Jaka kamera na motor najlepiej uwieczni najdrobniejsze detale?

Gros kierowców myśli, iż kamera sportowa i wideorejestrator to zasadniczo to samo. Jednak można wyliczyć zasadnicze różnice między nimi. Kamerę sportową charakteryzuje wszechstronność jej zamocowania – można zaopatrzyć ją w uchwyty, za sprawą których zakłada się ją łatwo na kask, kierownicę, a nawet zbiornik. W grupie kamer sportowych kupimy urządzenia oferujące zapis filmów w dużej rozdzielczości (nawet w 2K!), posiadające stabilizator obrazu czy obiektywy szerokokątne (również te z możliwością nagrywania sferycznego!), co czyni, że są wspaniałym narzędziem do uwiecznienia ciekawych filmów, którymi można pochwalić się w sieci lub pokazać znajomym. Natomiast wideorejestrator lepiej sprawdzi się jako przyrząd rejestrujący przebieg podróży na potrzeby bezpieczeństwa. Wideorejestratory wyróżniają się większą jasnością obrazu, dzięki czemu lepiej widoczne są nawet najdrobniejsze detale. Ponadto często aktywują się one w chwili włączenia silnika, więc rejestrują podróż od pierwszych jej sekund. Kolejnym atutem wideorejestratorów jest też to, iż nagrywają film “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD kasują zawsze najstarsze dane. W związku z tym w razie upadku nie ma powodu do obaw, że wydarzenie nie zostało utrwalone w wyniku brak miejsca na karcie.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts