Robienie zakupów Technologie

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

drukarka 3D, 3D drukarki

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz urządzenia. Szacuje się, że korzystając z drukarek 3D oraz drugich urządzeń Stratasys można prawie o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Najlepiej sprzedające się produkty oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Formlabs to następny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i łatwą obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można ekspresowo wydrukować tożsame prototypy, do czego dąży się głównie w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w rozlicznych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny oraz dokładny, a w toku procesu drukowania nie tworzą się wypaczenia czy przesunięcia warstw.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Similar Posts