Robienie zakupów Sport i rekreacja

Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Kliknij tu, aby zamówić buty jeździeckie.

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli zauważa się spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, trening dobrej postawy, jak również poprawienie kondycji. Oprócz tego ma zbawienne działanie na samopoczucie: niweluje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie całej albo części nogi

Rozróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym dają ochronę całej nodze, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety są znacznie tańsze, jednak decydując się na ich kupno, warto pamiętać o tym, żeby wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z czego wytwarza się buty jeździeckie?

W czasie zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały one wytworzone. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, lecz warto się ją wybrać z uwagi na zwiększoną trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i prawie natychmiast nabiera docelowy kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, ale jej plusem jest niższa cena.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts