Robienie zakupów Sport i rekreacja

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Znajdź toczek do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts