Robienie zakupów Tematyka motoryzacyjna

Masz jednoślad? Kup koniecznie kurtkę na motor!

Potrzebujesz kurtki na motor? Sprawdź www.legato-motocykle.pl.

Każdy motocyklista jest świadom tego, że w pełni przyjemna podróż na motorze jest możliwa wyłącznie w poprawnie zaprojektowanej do tego odzieży. Stąd też w szafie każdego miłośnika motocykli musi wisieć co najmniej jedna kurtka na motor z prawdziwego zdarzenia. Asortyment sklepów motocyklowych jest współcześnie niezmiernie bogaty, toteż bez większych trudności można kupić zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej kapryśnych kierowców.

Kurtki na motocykl ze skóry to wciąż optymalny wybór

Jazda na motorze jednoznacznie kojarzy się ze skórą i faktycznie również obecnie kurtki wykonane z tego materiału uważa się za najwłaściwszy wybór pod względem jakości i wytrzymałości, co oczywiście przekłada się także na ich wysokie ceny. Na przekór uniwersalnym skojarzeniom, dzisiaj większość kurtek na motocykl ze skóry posiada sportowy krój, nie zaś standardowy design rodem z amerykańskich filmów drogi z lat 70-tych. Nie oznacza to, iż nie znajdziemy w sprzedaży szałowych ramonesek.

Największym atutem kurtek motocyklowych wykonanych ze skóry jest naturanie ich wysoka wytrzymałość na uszkodzenia, skutkiem tego w razie upadku motocyklisty na asfalt gwarantują mu lepszą protekcję. Do sfery mitów powinno się również odłożyć już przekonanie, iż kurtka skórzana jest sztywna i sporo waży – te wyprodukowane z skóry bydlęcej czy nubuku mało co różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin uszytych z cordury czy meshu.

Kupujesz kurtkę na motocykl? Koniecznie ją ubierz na próbę!

Kurtka na motor musi być wygodna, tym samym polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie mamy sposobność ją włożyć na próbę. Tylko tak zdobędziemy pewność, że kurtka jest dopasowana do naszej postury. Aczkolwiek zakupy kurtki motocyklowej w sieci to również dobra opcja, szczególnie jeżeli nabyło się kiedyś już inne produkty od wybranego producenta albo dobrze zna się swoje wymiary. Kurtka motocyklowa powinna przylegać do ciała, ale nie powinna krępować jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij ręce przed siebie tak, jakbyś chwytał kierownicę. Jeśli rękawy zasłaniają nadgarstki to oznacza, że powinieneś wybrać mniejszy rozmiar. Zbyt duża kurtka na motor zwiększa niebezpieczeństwo kontuzji, bo w trakcie upadku może dojść do przemieszczenia się protektorów względem ciała motocyklisty i w efekcie nie spełnią one swojej misji. Dla najwyższej wygody zaleca się zwrócić również uwagę, czy kurtka ma paski dostosowujące jej szerokość tułowiu, na ramionach i w pasie.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts