Robienie zakupów Sport i rekreacja Tematyka motoryzacyjna

Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Jeśli chcesz nabyć buty motocyklowe, odwiedź ten adres.

Buty na motocykl, podobnie jak i inne części odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i na pewno wiele osób chciałoby je kupić z powodu samego ich designu. Jednak ich elementarnymi zadaniami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni w razie możliwego wypadku.

Jakie buty na motocykl na jazdę sportową, a jakie po mieście?

Kłopot z tym, które buty na motocykl będą najstosowniejsze, miewają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od wielu lat zafascynowane jazdą na motocyklu. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów dostaniemy kilka typów butów. To między innymi:
1. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i autostradach, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest o wiele większe. Buty na motor sportowy posiadają liczne wzmocnienia zmniejszające niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości goleni bądź śródstopia. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są świetne na spokojną, niezbyt szybką jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, w związku z tym osłona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich zaletą jest z kolei wyjątkowy komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie poruszamy się na motorze albo skuterze.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z tworzyw zabezpieczających stopę przed wilgotnością.

Buty motocyklowe – przemyśl zakupy

Kupując buty motocyklowe trzeba na początku ustalić, jakie ma być ich ogólne zastosowanie – używanie butów miejskich na trasie może skończyć się dotkliwymi urazami w razie kraksy, z kolei buty enduro używane wyłącznie do jazdy po mieście, będą może wyglądały wyśmienicie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Rolą obuwia motocyklowego, swoją drogą jak każdego części odzieży dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i użytych w nim surowców jest niezmiernie ważna. Kupujmy wobec tego buty na motocykl najlepszych marek. W razie problemów z wyborem butów należy zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup obuwia.

Kontakt z nami:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Similar Posts