Robienie zakupów Sport i rekreacja

Ochraniacze dla konia – akcesoria niezbędne w jeździectwie

Ochraniacze dla konia zamówisz na https://horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które zwyczajnie nie pasjonują się jazdą konną, nieraz są zdziwione, iż kończyny koni należy zakrywać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz produktów tego typu jest niesłychanie bogaty i w sklepach oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z przeróżnych surowców. To powoduje, iż także doświadczeni jeźdźcy miewają czasem kłopot z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – kilka słów o rozmaitych ich wariantach

Najważniejszym kryterium wyboru ochraniaczy, które trzeba ubrać zwierzęciu, jest typ aktywności, w jakiej koń w teraz uczestniczy. Jest mnóstwo wariantów ochraniaczy: stajenne, transportowe, skokowe, ujeżdżeniowe, crossowe, rajdowe oraz specjalistyczne, a każde z nich spełnia odrobinę inną rolę. Przykładowo, zadaniem ochraniaczy ujeżdżeniowych jest minimalizacja niebezpieczeństwa wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które niekiedy mogą zdarzyć się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Te ochraniacze świetnie pochłaniają energię uderzenia, a równocześnie dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się mocną zabudową skupioną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków kończyny konia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z uwagi na udział w przeróżnych turniejach jeździeckich przewożone są raz za razem nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Muszą one być wytworzone z tworzyw, które nie spowodują powstania otarć nawet w trakcie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz także kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach ścigających się. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Z jakich tworzyw produkuje się są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni natrafią na nadzwyczaj obszerną ofertę artykułów, różniących się od siebie nie tylko kosztem, ale i tworzywem, z których są wykonane. Oczywiście, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze ze skóry, aczkolwiek wymagają one stosownej dbałości i pielęgnacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie stosunkowo szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których wykonuje się ochraniacze, to lekki i mocny neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach można kupić także gumowe kaloszki dla koni.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Similar Posts