Robienie zakupów Sektor budowlany

Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Jeśli chcesz zamówić orynnowanie dachu, powinieneś odwiedzić ten adres.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których rolą jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, PCV czy metalowe – co wybrać?

W asortymencie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – m. in z metalu PCV. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania trzeba zatem skonsultować ze specjalistą.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Similar Posts