Sektor budowlany

Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Znajdź akcesoria szalunkowe na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać stosowny rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Rasto czy Peri i są dostępne w przystępnych cenach.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts