Sektor budowlany

Armatura kwasoodporna – gdzie się ją stosuje?

Armaturę kwasoodporną zamówisz na metal-e.pl.

W mieszkaniu w zupełności wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych sytuacjach wymagane będą niestety zdecydowanie lepsze właściwości stali, z której wyprodukowana jest wykorzystywana armatura. Dzieje się tak między innymi w zakładach, w których produkuje się dobra z użyciem substancji żrących – jak nawozy oraz lakiery. By przenieść je we właściwe miejsce zakładu, należy wówczas skorzystać z armatury pozwalającej na stworzenie instalacji odpornej na wpływ substancji żrących. Szczęśliwie na rynku znajdziemy wiele produktów, z którymi będzie to możliwe. Z jakich surowców więc wyprodukowana bywa armatura kwasoodporna? Które części znajdziemy w katalogach producentów? Gdzie je kupić?

Armatura kwasoodporna – które elementy?

Na rynku dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – na przykład zawory, mufy, czwórniki a także redukcje i kołnierze. Bez względu na to, które będą to części, kluczowe będzie to, z którego surowca zostały wykonane. By zapewnić absolutną odporność na wpływ substancji żrących, wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wyprodukowana jest więc ze stali kwasowej, a tą produkuje się przez dużą domieszkę niklu oraz chromu. Opisywany materiał jest wytrzymały na działanie różnych kwasów o sile mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w stacjonarnych sklepach metalowych. To wyjście wykazuje niestety sporo wad. Najistotniejszą z nich okazują się oczywiście duże ceny, które sprawiają, iż montaż całej instalacji potrafi stać się poważnym wydatkiem. Poza tym nie za każdym razem znajdziemy tam części, których potrzebujemy. Z tego względu warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują po pierwsze spory wybór elementów, ale także zazwyczaj niższe ceny.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Similar Posts