Więcej szczegółów o dźwigarze.
Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu stropów – w takim przypadku ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku. Dźwigary sprawiają, że sufit nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Jak można je dostać?
Z czego wytwarzane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego głównym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz typ wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być pieczołowicie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, topola czy olcha. Niezmiernie ważne jest również stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Firmy, które na co dzień parają się budową wielopoziomowych obiektów mają swoje dźwigary. Ich zakup i przechowywanie generuje jednak pewne wydatki. Na szczęście firmy, które okazjonalnie akceptują zlecenia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także pozostałych modułów szalunków.
Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]