Sektor budowlany

Masz dom? Rozważ montaż pergoli tarasowej

Jeśli potrzebujesz pergoli tarasowej w Warszawie, odwiedź tę stronę.

Posiadasz własny dom z dużym ogrodem i chcesz dobrze zagospodarować tę przestrzeń, by stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz przebywać sporo godzin na świeżym powietrzu, nie ograniczając się tylko do bezchmurnych dni? Rozwiązaniem dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego lub wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci korzystać z takiego odpoczynku niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed deszczem oraz słońcem

Pergole są zabudową stałą bądź mobilną, a więc składaną i rozkładaną zależnie od potrzeb, aczkolwiek użytkownicy prywatni z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola zbudowana przy ścianie budynku formuje zadaszony taras, co często pokaźnie rozszerza przestrzeń użytkową domu. Pergola tarasowa osłania lokatorów oraz umiejscowione pod nią meble przed deszczem oraz słońcem. Większość obecnych na rynku wzorów pergoli tarasowych można zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale również jako samodzielną zabudowę zintegrowaną z układem ogrodu. Wypada nadmienić, iż niektóre modele zadaszenia tarasowego można założyć również w przestrzeni między dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na korozję stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje w całości sporządzone z drewna to już rzadkość.

Nowoczesne modele zadaszeń i pergoli tarasowych zapewniają dość szerokie możliwości dopasowania ich pod kątem rodzaju i barwy poszycia czy kubatury. Osoby niezmiernie wymagające bez przeszkód znajdą również modele wyposażone w pomocne udogodnienia, np. rolety boczne, efektywne systemy odprowadzania deszczówki, a nawet promienniki ciepła. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota to obecnie standard, jakkolwiek wciąż sprzedawane są modele obsługiwane ręcznie.

Pergola materiałowa i lamelowa?

Ci, którzy postanowili o montażu pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – materiałowe i lamelowe. W drugim wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, a więc “piór” poruszających się podobnie jak żaluzje. Można sterować kątem nachylenia lameli, dostosowując tym samym intensywność promieni słonecznych przenikających przez dach lub kompletnie go zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (zwykle jest to wytrzymała i wodoszczelna tkanina PCV), które można przesuwać horyzontalnie. Zadaszenie można całkowicie otworzyć albo zamknąć, względnie pozostawić je częściowo odkryte. Obie te opcje bardzo dobrze się sprawdzają, więc wybór konkretnego rozwiązania jest zależny w pełni od preferencji nabywcy i jego osobistych potrzeb.

Kontakt z nami:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]

Similar Posts