Sektor budowlany

Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Jeśli chcesz zamówić podpory szalunkowe, koniecznie odwiedź ten adres.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się wysoką jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Similar Posts