Podróże Sport i rekreacja

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Trekkingi - na tej stronie przeczytasz o korzystnej ofercie.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od powolnych przechadzek po łatwych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek z najlepszą kondycją, znajomością charakteru wysokich gór i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts