Podróże Sport i rekreacja

Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wycieczka. Zdobądź więcej informacji.

Sięganie po wierzchołki gór to cel wielu turystów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Silnych przeżyć z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto się jej podjąć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim przepiękne widoki, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy także zrobić zapas leków o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni również stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts