Podróże Sport i rekreacja

Wyprawa w Himalaje – co oferuje to trudne pasmo górskie?

Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę wyprawy w Himalaje w dobrej cenie.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Problemy sprawia także samo opracowanie podróży – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bo nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Similar Posts