Technologie Usługi

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Przemysłowy druk 3D - na tej stronie przeczytasz o aktualnej ofercie.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, projektantów CAD, pracowników wydziałów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, a także przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLA, SLS, i DMLS, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się również strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja kosztów do jakości, jak również możliwość korzystania z filamentów w obszernej palecie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Wydruk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, bardzo wąskich ścianek, detali oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda drukowania 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Similar Posts