Finanse i rachunkowość Usługi

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skorzystaj z usług specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze potrafią prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy profesjonalistom ds. księgowości, otrzymamy gwarancję, że ewentualne kontrole US nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o swobodzie, jaką daje taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami porad – dziwnie niskie koszty usług zwykle zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Similar Posts