Usługi

Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Odbiór starych mebli - więcej szczegółów o tej usłudze.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych względów. Zwykle przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych lub do piwnicy, żeby nie zagracały miejsca w domu. Szkopuł jednak w tym, iż po kilku miesiącach i w tych schowkach stają się tak zagracone, że normalne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często planujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i poddasza.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Odpady takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV, części stolarki okiennej czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem auta lub przyczepą. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy więc znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często oferują również profesjonalną asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – nie tylko porzucone na składowisku

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spalone ani porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu ich podług materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wykonane, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do złożenia nowych szaf, stołów i półek.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Similar Posts