Bezpieczeństwo Internetowe witryny Usługi

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Chcesz zlecić usuwanie wirusów WordPress? Skieruj się w to miejsce.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość stron oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania strony, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach hakerskich?

Obrazy na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Ze witryny rozsyłana jest niechciana poczta? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci portali? A może nie dajesz rady się zalogować? To zaledwie parę z potencjalnych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich sytuacjach wymagane jest błyskawiczne działanie, żeby usunąć powód infekcji, a następnie przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa nierzadko przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów warto zlecić profesjonalistom od tego typu działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony www?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do listy zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niesłychanie istotne, bowiem naprawa wszystkich skutków zawirusowania nie gwarantuje, że taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Similar Posts