Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, spaliny samochodów, sadzę, pyły zawieszone PM2.5 czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co eliminuje dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz proste w obsłudze.

Similar Posts