Robienie zakupów Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Kwestia marnej jakości powietrza dręczy nawet rezydentów niedużych miasteczek. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej UE. Trwający przez dziesięciolecia brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych i grzywien za utylizację w paleniskach niebezpiecznych tworzyw, jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku, doprowadziły do dużego zapylenia powietrza. Działa to niekorzystnie na zdrowie Polaków. Czy można wobec tego zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się bakterii

Kwestia oczyszczania powietrza to problem, który wszystkie państwa rozwinięte powinny jak najszybciej rozwiązać, jeżeli troszczą się o zdrowie swoich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie długotrwały oraz trudny proces. Niemniej jednak zamiast wyczekiwać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można od razu samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w parę minut można efektywnie odfiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), a także większość wirusów i mikroorganizmów, powodujących częstokroć wiele schorzeń. Walory stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają szczególnie osoby chorujące na astmę czy alergię, ale i ludzie zdrowi błyskawicznie zauważą korzystny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza zwrócić uwagę na certyfikaty

Osoby zamieszkujące w sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu i obywatele mocno uprzemysłowionych terenów powinni zaopatrzyć się w oczyszczacze, które skutecznie uporają się z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj głównie o przefiltrowanie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza sprzęt powinien też wyłapać nie tylko zalążki grzybów, wirusy i bakterie, ale również niebezpieczny dla zdrowia formaldehyd, który jest obecny w naszym otoczeniu w większej lub mniejszej kondensacji. Kupując aparat do oczyszczania powietrza, powinno się zwrócić uwagę czy posiada ono adekwatne atesty.

Similar Posts