Wszystko o zdrowiu

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia aparat. Więcej informacji na www.bardomed.pl.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i zmniejsza obrzęki.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Similar Posts