Wszystko o zdrowiu

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Znajdź optometrystę Kraków na miarę swoich potrzeb!

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i nieraz niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się zabiegom korekcjiwzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, krótkowzroczności, jak również szeregu rzadszych chorób. Niezmiernie popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się wysoką efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną metodę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej dysponują najnowszymi aparatami diagnostycznymi, zatem mogą wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Oprócz tego lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą użyteczną w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych, a także pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi problemami, jak przykładowo ciałami obcymi w gałce ocznej czy usuwaniem kaszaków.

Kontakt z nami:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Similar Posts