Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie wpływają na nasze otoczenie i samopoczucie, tłumią niemiłe zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje w wyniku oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, komputery czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać dym papierosowy, niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, szkołach czy biurach, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.

Similar Posts