Wszystko o zdrowiu

Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Dowiedz się, gdzie kupić lasery wysokoenergetyczne, wejdź na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być używany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, haluksów, rwy kulszowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Similar Posts